shopify
analytics tool

Lista candidaţiilor gălăţeni, colegiu cu colegiu

colegii camera deputatilor jud.galati

  Colegiul nr. 1
În Colegiul nr. 1, format din comunele Brăhăşeşti, Buciumeni, Cerţeşti, Corod, Drăguşeni, Ghidigeni, Gohor, Munteni, Negrileşti, Nicoreşti, Poiana, Priponeşti şi Ţepu, candidează:
Victor Paul Dobre (USL) – 60 de ani, inginer, deputat, PNL;
Gheorghe Găinaru (ARD) – 63 de ani, economist, consilier local comuna Drăgăneşti, PDL;
Daniela Simona Hapeci (PP-DD) – consilier judeţean;
Eugen Frunză (UDMR) – medic veterinar;
Cristinel Chiculiţă (PRM)- 40 de ani, inginer, administrator firmă.

colegii camera deputatilor jud galati  Colegiul nr. 2
În Colegiul nr. 2, format din municipiul Tecuci şi comunele Cosmeşti, Cudalbi, Matca, şi Movileni, îşi dispută fotoliul de deputat:
Laurenţiu Chirvăsuţă (USL) – 47 de ani, inginer, senator, UNPR;
Mircea-Nicu Toader (ARD) – 64 de ani, inginer, deputat, PDL;
Rivelinio Ţirică (PP-DD) – avocat;
Timbolschi Ildiko (UDMR) – inginer, director producţie;
Clemansa Sava (PRM)- 52 de ani, avocat.

Colegiul nr. 3
Comunele Barcea, Costache Negri, Drăgăneşti, Fundeni, Griviţa, Iveşti, Lieşti, Pechea, Suhurlui şi Umbrăreşti formează Colegiul nr. 3 de deputat, pentru care au intrat în cursă:
George Scarlat (USL) – 33 de ani, administrator, economist, PNL;
Carmen Axenie (ARD) – 41 de ani, avocat, deputat, PDL;
Eugen Chebac (PP-DD) – 61 de ani, inginer în exploatare, fost preşedinte al Consiliului Judeţului Galaţi;
Manolache Margit (UDMR)- inginer agronom, pensionară.

Colegiul nr. 4
În Colegiul nr. 4 de deputat, format din comunele Braniştea, Cuza Vodă, Independenţa, Nămoloasa, Piscu, Schela, Slobozia Conachi, Smârdan, Şendreni, Tudor Vladimirescu, Tuluceşti şi Vânători, sunt gata de cursa electorală:
Viorel Ştefan (USL) – 58 de ani, economist, deputat, PSD;
Emil Dragomir (ARD) – 49 de ani, operator chimist, administrator societate comercială, PDL;
Marian Vicleanu (PP-DD) – jurist;
Daniel-Răzvan Bălănică (UDMR)- medic veterinar.

Colegiul nr. 5
Colegiul format din oraşele Bereşti, Târgu Bujor şi comunele Bălăbăneşti, Bălăşeşti, Băleni, Băneasa, Bereşti-Meria, Cavadineşti, Corni, Cuca, Fârţăneşti, Folteşti, Frumuşiţa, Jorăşti, Măstăcani, Oancea, Rădeşti, Rediu, Scânteieşti, Smulţi, Suceveni, Valea Mărului, Vârlezi, Vlădeşti, notat cu numărul 5, este disputat de candidaţii:
Dan Nica (USL) – 52 de ani, inginer, deputat, PSD;
Valeriu Ardeleanu (ARD) – 35 de ani, medic chirurg, PDL;
Szekereş Carol (UDMR) – inginer;
Gheorghe Mănăilă (PP-DD) – consilier judeţean;
Vergil G. Neculiţă (PRM) – 59 de ani, inginer agronom, administrator.

Fii tu primul care comentează on "Lista candidaţiilor gălăţeni, colegiu cu colegiu"

Fii sociabil! Scrie şi tu un comentariu.

Your email address will not be published.


*


*